
R700i-mallin myötä saat suurille malleille ominaisia tuottavuutta parantavia premium-ominaisuuksia kompaktissa muodossa. PowrSpray-märkäjärjestelmällä ja ominaisuuksilla, kuten yksittäisten suutinten ohjaus ja mahdollisuus liittää mihin tahansa suljettuun kuljetusjärjestelmään, nostavat tuottavuutesi seuraavalle tasolle samalla, kun nautit erinomaisen helposta käytöstä ja suihkutat tarkemmin.
Täytä nopeammin, ruiskuta tarkemmin. Ainutlaatuisen kaksipiirisen PowrSpray™-järjestemän ansiosta voit täyttää ruiskutuslaitteen vain seitsemässä minuutissa1. Se antaa 98-prosenttisen2 määrän hallinnan tarkkuuden. Kaikki tämä kätevästi painiketta painamalla.
Helpolla liitännällä mihin tahansa suljettuun siirtojärjestelmään voit välttää lähes kokonaan kosketuksen sadon suojausnesteisiin. Voit täyttää ja huuhdella laitteen liittämällä sen suoraan säiliöön sovittimella, jota viljelykasvien suojaustuotteiden valmistajat laajalti käyttävät.
Yksittäisten suutinten ohjaus on tehokasta, paikallistettua sadon suojausta. Säästä jopa 5 % sadon suojauskemikaaleja – jopa 6 € hehtaaria3 kohti. Sähköinen ohjausjärjestelmä saavuttaa perimmäisen tehonsa, kun sitä käytetään PowrSpray™-järjestelmän kanssa.
Täyttö, sekoitus, ruiskutus ja huuhtelu onnistuvat painikkeen painalluksella. Kaikki ohjaustoimenpiteet voidaan suorittaa ohjaamosta uudella monitoimivivulla. Vaihtoehtoisesti voidaan käyttää kuljettajan aseman uutta liuoskomentojärjestelmää.
R700i tarjoaa monia edistyneitä ominaisuuksia, joita yleensä löytyy paljon suuremmista malleista, ja se on pienin suuri ruiskutuslaitteemme. Ja se on rakennettu antamaan sinulle nopea, tarkka ja tehokas ruiskutus kaikissa olosuhteissa - kausi onnistuneen kauden jälkeen.
Individual Nozzle Control Pro eliminoi vakionopeuden ylläpitämisestä aiheutuvan stressin tavanomaisissa käyttösovelluksissa. Sen pulssinleveysmoduloinnin teknologia mahdollistaa yhdenmukaisen levitysmäärän vakiopaineella, jolloin saadaan samankokoiset pisarat ruiskutuslaitteen nopeudesta riippumatta.
1 Mitattu ilman alkutäyttöä
2 98 %:n tarkkuusarvo on saatu John Deere -kalvopumppujärjestelmän JDLink-tiedoista verrattuna John Deere 3” PowrSpray™ -järjestelmään. Se tarkoittaa, että 98 % ajasta asetettu tavoite saavutettiin.”
3 Perustuu 500 hehtaarin vehnätilaan ja olettaa, että kasvimyrkkyjen kulut ovat 53 €/ha ja sienimyrkkyjen kulut ovat 65 €/ha (5 % * 118 € = 5,90 €/ha)
4 Lisätietoja saat jälleenmyyjältä.