Alkuperäisen John Deere -auran siluetti, jota ympäröi vihreä tähtirykelmä

John Deere
Fellows Program

Palkitsemme huippuasiantuntijoillemme

John Deere Fellows Program -ohjelman tavoitteena on antaa korkein henkilökohtainen tunnustus työntekijöille, jotka ovat vaikuttaneet John Deeren menestykseen omien alueidensa syvällä asiantuntemuksella, osoittaneet johtajuutta sekä omaavat hyvän maineen yrityksen sisällä ja sen ulkopuolella.

Haluamme John Deerellä antaa tunnustusta ja juhlia innovatiivisia ajattelijoita, johtajia sekä tekijöitä, jotka ohjaavat meidät tulevaisuuteen ja mahdollistavat elämän edistysaskeleet yhteisillä korkeilla tavoitteilla.

 

Vuoden 2022 Fellow-palkinnon voittajat

2021 Fellows

  • Tri William F. Cooper istuu mikroskoopin äärellä

    Fysiikan ja elektroniikan materiaalit

    Tri William F. Cooperin, kehittyneen tekniikan johtajan, työ on hyödyttänyt niitä, jotka odottavat alan johtavaa laatua John Deeren tuotteista.

  • Tri Günter Hähnin kuva

    Tierakentamisen tekniikka

    Dr. Günter Hähn, toiminnan varapuheenjohtaja - Wirtgen Group, on ensimmäinen Wirtgenin työntekijä, joka saa arvostetun John Deere Fellow -palkinnon.

  • Gregory Finchin kuva

    Digitaalinen teknologia

    Gregory C. Finch, pääinsinööri, saa tunnustusta johtajuudestaan pilven käyttöönotossa John Deerellä.

  • Steve Sassin kuva

    Lämmönsiirto & virtausdynamiikka

    Steve Sass on osoittanut taitonsa asiakkaiden vaatimusten täyttämisessä, joten hän saa tunnustuksen lämmönsiirron ja virtausdynamiikan asiantuntijuudesta.

  • Glenn Pope seisoo leikkuupuimurin edessä

    Sadonkorjuun tekniikka

    Glenn Pope, joka tunnetaan "leikkuupuimurien paavina", on käyttänyt yli kolme vuosikymmentä asiakkaan tarpeiden ymmärtämiseen ja niiden kohdistamiseen tuotekehitykseen.

  • Georg Kormann seisoo robottivarren vieressä.

    Integroidut ratkaisut

    Tri Georg Kormann, heinän ja säilörehun kehittyneen tekniikan ja tekniikan integroinnin suunnittelupäällikkö, antaa arvoa asiakkaiden toiveille, odotuksille ja jopa vaatimuksille.

John Deere Fellowship -arkisto

Laajenna kaikkiPienennä kaikki

2020

  • Tri Gilles Dryancour: 2020 Public Relations Fellow
  • Wissam El-Ratal: 2020 Virtual Engineering Fellow
  • Sue Gray: 2020 Agronomy Fellow
  • Lee Redden: 2020 AI and Machine Learning Fellow
  • Tri Brij Singh: 2020 Power Electronics Engineering Fellow
  • David Smart: 2020 Software & Network Engineering Fellow

2019

  • August Altherr: 2019 European Innovation Delivery Fellow
  • Noel Anderson: 2019 Strategic Intellectual Property Fellow
  • Martin Kremmer: 2019 Technology Innovation Fellow
  • Carol Lewis: 2019 Human Resource Fellow
  • Tri Adrian Rantilla: 2019 Market Research Fellow

2018

  • ​​Jørgen Audenaert: 2018 European Precision Farming Fellow
  • Dennis Bowman: 2018 Tractor Engineering Fellow
  • Tri Klaus Hoehn: 2018 Technology & Engineering Senior Fellow
  • Tri Fred Nelson: 2018 Precision Ag Systems Fellow
  • Tri Julian Sanchez: 2018 Technology Innovation Fellow
  • Tri Long Wu: 2018 Power Electronics Engineering Fellow

2017

  • Tri Danan Dou: 2017 Power Systems Engineering Fellow
  • Tri Mohamad El-zein: 2017 Materials Engineering Fellow
  • Shufeng Han: 2017 Automation and Controls Engineering Fellow
  • Juergen Hollstein: 2017 Electronics Engineering Fellow
  • Cory Leland: 2017 Metrology Engineering Fellow
  • Teryl Oftedal: 2017 C&F systems Engineering Fellow
  • Prof. tri Peter Pickel: 2017 Agricultural Systems Engineering Fellow
  • Tri John Reid: 2017 Technology Innovation Fellow
  • Richard Wubbels: 2017 Hay and Forage Engineering Fellow

2016

  • Dennis Anstey: 2016 Hay & Forage Systems Engineering Fellow
  • Roger Mohr: 2016 Construction & Forestry Business Development Senior Fellow
  • Terry Pickett: 2016 Intelligent Solutions Fellow
  • Tri Carol Plouffe: 2016 Soil & Crop Systems Engineering Fellow
  • Craig Puetz: 2016 Drivetrain Engineering Fellow
  • Tri Bernard Romig: 2016 Vehicle Dynamics Fellow
  • Tri Nicolai Tarasinski: 2016 Vehicle Systems Engineering Fellow
  • Robert Wick: 2016 Customer Support Fellow
  • Tri Richard Winsor: 2016 Internal Combustion Engines Fellow

2015

  • John Brown: 2015 Financial Law Fellow
  • Tri Liwen Dai: 2015 GNSS Engineering Fellow
  • Tri J. B. Penn: 2015 Global Agricultural Economics Senior Fellow
  • Tri Satyam Sahay: 2015 Materials Engineering Fellow
  • Al Smemo: 2015 Powertrain Engineering Fellow